W maju ruszy wymiana puławskich lamp ulicznych

      Możliwość komentowania W maju ruszy wymiana puławskich lamp ulicznych została wyłączona

Zaledwie kilka dni zostało do rozpoczęcia wyczekiwanej inwestycji – wymiany starego i wysłużonego oświetlenia ulicznego na nowe i ekologiczne. Znamy datę rozpoczęcia tych prac.

Ta kompleksowa przebudowa sprawi, że znaczna część publicznej przestrzeni Puław będzie dobrze oświetlona, a przez to wzrośnie komfort i bezpieczeństwo korzystania z ulic i innych dróg. Co więcej, światło lamp LED nie będzie emitowało ciepła, dlatego nie będzie szkodzić również środowisku naturalnemu.

Wczoraj (24 kwietnia) wykonawcy wybranemu w niedawnym przetargu, przekazano już plac budowy – a ten jest niemały. Modernizacja obejmie prawie połowę zurbanizowanej części miasta – w rejonie, który ograniczają ulice Lubelska, Centralna i Piaskowa, a także tory kolejowe i las komunalny. Energooszczędnie lampy zostaną zamontowane przy 51 ulicach oraz przy chodnikach, skwerach, parkingach i na terenach osiedli mieszkaniowych. Wszystkim zajmie się firma z Lublina – rozpocznie remont 8 maja, w rejonie ulic Słowackiego i Składowej.

Przypomnijmy, że wartość tej ogromnej inwestycji to ponad 20 milionów złotych – ale aż 90% kosztów pokryje dotacja z rządowego funduszu Polski Ład. Szacuje się, że remont potrwa do sierpnia 2024 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach