W Puławach kolejny raz zabrzmią szkolne hymny

      Możliwość komentowania W Puławach kolejny raz zabrzmią szkolne hymny została wyłączona

W najbliższą sobotę (19 listopada) w puławskim pałacu odbędzie się artystyczna rywalizacja – między szkolnymi chórami. Czas, by po raz dziesiąty zmierzyły się w specjalnym przeglądzie.

Jak brzmi “Pieśń o Puławach”, napisana we Lwowie w 1993 roku? Już w najbliższą sobotę przekonają się o tym goście Pałacu Czartoryskich, którzy wezmą udział w nowej odsłonie Festiwalu Hymnów Szkolnych. Prawykonanie lwowskiej pieśni otworzy tegoroczną, już dziesiątą edycję tego wydarzenia – punktualnie o 15.00 “Pieśń o Puławach” zaśpiewają uczniowie puławskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, pod batutą Renaty Syty.

Godzinę wcześniej, bo już o 14.00, uczestnicy przeglądu spotkają się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta.

Po uroczystym wstępie, około 15.30, rozpocznie się sam Festiwal – prezentacje licznych chórów i zespołów śpiewaczo-muzycznych. Wśród uczestników będą też goście z zagranicy – chór Jutrzenka z Niemenczyna, niedużej miejscowości pod Wilnem. Jurorzy, wyczuleni na wagę słów i moc pieśni, wybiorą najlepsze prezentacje. Gdy zostaną wyłonieni zwycięzcy, odbędzie się jeszcze Koncert Galowy, a jednym z jego elementów będzie odśpiewanie “Poloneza Pamięci”.

Na Festiwal Hymnów Szkolnych zaprasza organizator: puławskie Stowarzyszenie „Przeszłość Przyszłości”. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Puławy.

Źródło zdjęcia: Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości