W regionie przybywa oszustw w sprawie sprzedaży opału

      Możliwość komentowania W regionie przybywa oszustw w sprawie sprzedaży opału została wyłączona

Sezon grzewczy już się rozpoczął – ale w tym roku doskwiera nie tylko chłód za oknami, ale też wysokie ceny surowców, których można używać do ogrzewania domów.

Internetowi oszuści bez skrupułów wykorzystują trudną sytuację na rynku energetycznym – to, że materiały opałowe są teraz drogie i trudno dostępne. Naciągacze tworzą fikcyjne ogłoszenia na internetowych portalach i w ten sposób próbują wzbogacić się kosztem osób, które szukają opału w atrakcyjnych cenach.

Policjanci z naszego regionu pracują teraz nad dwiema takimi sprawami. Na opolską komendę zgłosiła się mieszkanka Opola Lubelskiego, która odpowiedziała na ogłoszenie w sprawie sprzedaży peletu. Zachęciła ją wyjątkowo korzystna cena i obietnica szybkiej dostawy. Przelała na wskazane konto ponad tysiąc złotych i zamierzała czekać na dostarczenie zamówienia – jednak zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, gdy kontakt ze sprzedawcą nagle się urwał.

Podobne zgłoszenie otrzymali mundurowi z Kozienic. Mieszkaniec tego powiatu był przekonany, że tanio kupił węgiel – ale również w tym przypadku, gdy tylko pieniądze zostały przelane na konto, ogłoszenie zniknęło z Internetu, a rzekomy sprzedawca przestał reagować na wiadomości.

Źródła informacji: KPP w Opolu Lubelskim i w Kozienicach