W regionie ruszyły szczepienia na COVID-19

      Możliwość komentowania W regionie ruszyły szczepienia na COVID-19 została wyłączona

Na Lubelszczyznę trafiły wczoraj długo wyczekiwane szczepionki. W naszym regionie otrzymały je dwa szpitale w Lublinie (SPSK nr 1 i WSS im. kard. S. Wyszyńskiego) i placówka w Puławach.

Sześć szpitali otrzymało w sumie 900 dawek – i w każdym z nich już wczoraj zaszczepiono personel medyczny. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zjawił się wczoraj wojewoda lubelski Lech Sprawka. Obserwując pierwsze szczepienia, stwierdził:

– To taki rodzaj praktycznej realizacji nadziei bożonarodzeniowej. 900 dawek, które podano w niedzielę w sześciu szpitalach w regionie, to jak średnia liczba zakażeń dziennych w okresie listopada czy na początku grudnia. Stąd ta wielka nadzieja i jedyny sposób na powstrzymanie pandemii. Myślę, że normalność może powrócić już w połowie przyszłego roku. Te szczepienia to jest dobry znak dla mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych etapach szczepień

Szczepienie pracowników służby zdrowia to tak zwany etap zero całego zaplanowanego programu. Jak poinformował premier, od 15 stycznia na szczepienia będą mogli się zapisywać wszyscy chętni. Punkty szczepień będą przygotowywać wyznaczone placówki. Wszystkie założenia Narodowego Programu Szczepień, komunikaty, wskazówki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć TUTAJ.

Źródło zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki