W tę sobotę wspólnie czytamy “Balladynę”

      Możliwość komentowania W tę sobotę wspólnie czytamy “Balladynę” została wyłączona

Jak co roku, na początku września czas na Narodowe Czytanie. Ta akcja społeczna już po raz dziewiąty ogarnie całą Polskę – i oczywiście cały nasz region.

Biblioteki i ośrodki kulturalne szykują już spotkania, które pozwolą na wspólne czytanie klasyki polskiej literatury. Bohaterką tej edycji jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

W tę sobotę (5 września), przed gmachem Biblioteki Miejskiej w Puławach, od godziny 10.00 będzie można wspólnie nie tylko czytać, ale też obejrzeć specjalnie przygotowane atrakcje. Zespół bibliotekarzy przedstawi inscenizację dramatu, a przy tej okazji będą wykorzystane elementy teatru pałacowego. Na gości biblioteki będzie czekała także specjalna wystawa plenerowa, z której dowiedzą się więcej o czytanym utworze. I tradycyjnie, będzie można poprosić o opieczętowanie swojego egzemplarza książki, na pamiątkę Narodowego Czytania.

Mieszkańcy Puław okolic, którzy chcieliby tak spędzić najbliższą sobotę, powinni już zgłaszać się do Biblioteki Miejskiej – bo do piątku (4 września) są prowadzone telefoniczne zapisy. W tej sprawie można dzwonić pod numer: 81 451 19 00.

Organizatorzy zapewniają, że podczas spotkania będą przestrzegane wszystkie obostrzenia sanitarno-higieniczne, a zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, uczestnicy będą proszeni o podanie danych osobowych.

Źródło plakatu: Biblioteka Miejska w Puławach