Możesz i chcesz oddać osocze? Przeczytaj!

      Możliwość komentowania Możesz i chcesz oddać osocze? Przeczytaj! została wyłączona

Regionalne Centra Krwiodawstwa, to lubelskie, ale także to mazowieckie, zwracają się z bardzo ważnym apelem do tych mieszkańców naszego regionu, którzy przechorowali już COVID-19 albo przeszli zakażenie bezobjawowo.

Osocze ozdrowieńców, bogate w cenne przeciwciała, jest w tej chwili na wagę złota – bo jest przetaczane chorym, którzy zmagają się z koronawirusem. Poza tym stało się podstawą dla leku, jaki lubelska firma Biomed opracowała z myślą o zakażonych. Obmyślony przez lubelskich specjalistów specyfik dostał certyfikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego, a produkcja już ruszyła. Trzeba zaznaczyć, że im więcej osocza będzie mieć do dyspozycji Biomed – tym więcej stworzy dawek leku.

Z tych wszystkich powodów przypominamy, że centra krwiodawstwa czekają na ozdrowieńców, którzy są gotowi zostać dawcami osocza. Każdy chętny powinien w tej sprawie zadzwonić do centrum w swoim regionie i umówić się na specjalną wizytę.

Zainteresowani, którzy chcieliby zgłosić się do Lublina, muszą wybrać numer: 81 442 10 40 albo 81 532 62 75 w. 38. Więcej informacji TUTAJ. A ci którzy chcą oddać osocze w Radomiu, powinni zadzwonić pod: 600 035 315 albo 500 754 538 lub napisać na adres: pobieranie@rckik.radom.pl. Szczegółowe informacje dla dawców osocza publikuje każde centrum, te materiały można znaleźć TUTAJ.