W ten weekend rower czy kajak? Zdecyduj!

      Możliwość komentowania W ten weekend rower czy kajak? Zdecyduj! została wyłączona

Opolskie Centrum Kultury dba o to, żeby tego lata nie brakowało okazji do aktywnego odpoczynku na łonie przyrody. W ramach Opolskiego Lata Kultury można także pozwiedzać ziemię opolską.

W sobotę (1 sierpnia) będzie można przejechać na rowerze malowniczą trasą, przez Wrzelowiecki Park Krajobrazowy. Grupa rowerzystów o 10.30 wyruszy z Opola Lubelskiego i przejedzie 50 kilometrów, mijając Góry Opolskie, Franciszków, Wandalin, Zadole, Kluczkowice, Kamionkę, Kamień, Łaziska i Niezdów. Ta wycieczka będzie bezpłatna, ale na linii startu trzeba się zjawić z własnym rowerem, w kamizelce odblaskowej i z prowiantem na ognisko. W rajdzie rowerowym mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie, ale w towarzystwie opiekuna.

Z kolei w niedzielę (2 sierpnia), od 9.30 kajakarze będą płynąć z nurtem Chodelki: z Chodlika do Podgórza. Udział w tej wyprawie jest płatny (50 złotych od osoby), a uczestnicy będą mieć zapewniony transport w obie strony (z Opola i z powrotem do miasta), skorzystają z wypożyczonych kajaków i będą ubezpieczeni. Młodzi, niepełnoletni uczestnicy, muszą wybrać się na tę wycieczkę z kimś dorosłym. Spływ potrwa około 6,5 godziny.

Zapisy na obie te weekendowe przygody kończą się dzisiaj – numer telefonu to 81 827 25 67