W weekend przyjdzie wiosna – również ta fotograficzna

      Możliwość komentowania W weekend przyjdzie wiosna – również ta fotograficzna została wyłączona

Jak dobrze przywitać wiosnę? Można zrobić jej zdjęcie – właśnie do tego będą namawiać organizatorzy kolejnej odsłony Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej, czyli Kazimierski Ośrodek Kultury i Muzeum Nadwiślańskie.

Miłośnicy fotografii mają kolejną okazję, żeby spróbować swoich sił w chwytaniu idealnych kadrów – a jednocześnie mogą wziąć udział w spotkaniu z interesującym gościem specjalnym, który podzieli się z nimi własną wiedzą i inspiracjami. W najbliższą sobotę (20 marca) do miasteczka przyjedzie Marek Kucharczyk – profesor Instytutu Biologii i Biotechnologii UMCS, a jednocześnie wielki pasjonat fotografii. Na lubelskiej uczelni od ponad 20 lat prowadzi zajęcia z fotografii przyrodniczej.

Uczestnicy kazimierskiego spotkania będą mogli obejrzeć dwie wystawy jego autorskich zdjęć: „Faktury, struktury i myśli ulotne” w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki i „Fragmenty większej całości” w Domu Kuncewiczów. Później przyjdzie pora na praktykę, bo przez trzy godziny potrwa plener fotograficzny, prowadzony przez profesora.

W całym spotkaniu weźmie udział ograniczona liczba osób, dlatego już teraz warto się zgłaszać do KOPIT-u. Ośrodek czeka na krótkie wiadomości elektroniczne – wystarczy zapisać swoje imię i nazwisko, a przesyłkę zaadresować na kokpit@kokpit.com.pl.