Co się dzieje w Gołębiu?

      Możliwość komentowania Co się dzieje w Gołębiu? została wyłączona

Mieszkańców gminy Puławy czekają wydarzenia przygotowane w związku z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.

Już dziś nadarzy się bardzo ciekawa atrakcja, warsztaty modelarstwa kartonowego. Każdy, kto zjawi się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołębiu, będzie mógł wziąć udział w składaniu modelu gołębskiego pomnika, jaki znajduje się na Skwerze Niepodległej. Początek tej zabawy już o 17.00.

To jednak nie wszystko, co czeka nas w związku z Dniami Dziedzictwa. Kolejne kulturalne wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend. W sobotę, również w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołębiu, o godzinie 17.00 zostanie otwarta wystawa archiwalnych fotografii – widzowie przekonają się, jak wyglądały rodziny mieszkające na ziemi puławskiej w latach 20., 30. i 40. ubiegłego wieku. Kwadrans później o przeszłości naszego regionu opowie Jacek Śnieżek, który przedstawi wiele ciekawostek i osobliwości.

Niedziela przyniesie uroczystości w szkole podstawowej w Gołębiu – europejskie dni dziedzictwa zostaną uroczyście otwarte, nie zabraknie występów artystycznych, w tym spektaklu teatralnego, a nawet pokazu mody czy wystawy rękodzieła artystycznego. A wszystko odbędzie się pod hasłem „Polski splot”

Źródło zdjęcia: Facebook Europejskich Dni Dziedzictwa.