Wciąż wspominamy 450-lecie Unii Lubelskiej – przyjdź posłuchać!

      Możliwość komentowania Wciąż wspominamy 450-lecie Unii Lubelskiej – przyjdź posłuchać! została wyłączona

Za sprawą Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego w Lubelskim Centrum Kultury już od wczoraj słychać śpiewy, przygotowane przez uczestników turnieju pieśni.

To wydarzenie odbywa się już po raz 11, a tym razem przyświeca mu hasło idei unijności – i tym samym konkurs jasno odwołuje się do kluczowego tegorocznego jubileuszu obchodzonego w Lublinie, czyli 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Uczestnicy sięgają oczywiście po klasyczne już utwory polskich artystów, ale konkurs zachęca również do przedstawienia własnej, autorskiej twórczości. Cały przegląd ma zaś pokazać, jak współcześnie rozumiemy pojęcie patriotyzmu.

Prezentacje konkursowe rozpoczęły się w piątek, występami chórów – te będą śpiewać jeszcze dzisiaj, ale już tylko do południa. Natomiast soliści i zespoły wokalne będą prezentować się od sobotniego popołudnia do niedzieli. Wszystkie te występy może oglądać publiczność, dlatego każdy chętny może spędzić czas w Centrum Kultury, wstęp na turniej jest wolny.

Kolejna okazja, żeby wysłuchać najciekawszych wykonań muzycznych, a także przypomnieć sobie laureatów turnieju recytacji, nadarzy się już 10 listopada. Wtedy, Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur, wystąpią ci uczestnicy, którzy najbardziej oczarowali jurorów.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: https://www.facebook.com/events/504170623752544/?active_tab=about