Więcej łóżek i nowe wsparcie dla lubelskich chorych

      Możliwość komentowania Więcej łóżek i nowe wsparcie dla lubelskich chorych została wyłączona

Dzisiaj rano (31 marca), podczas specjalnej wideokonferencji, wojewoda lubelski Lech Sprawka omówił sytuację epidemiczną na Lubelszczyźnie.

W całym województwie wciąż przybywa hospitalizowanych pacjentów i zajętych jest już blisko półtora tysiąca łóżek covidowych – a właśnie tyle wynosił dotychczasowy, jesienny rekord. W związku z tym, wojewoda zapowiedział, że szpital tymczasowy będzie udostępniać coraz więcej miejsc dla chorych na COVID-19.

Wśród powiatów, w których przybywa najwięcej zakażeń, jest powiat puławski. Według danych z ostatniej doby, jest drugi, z 83 nowymi potwierdzonymi zakażeniami. Wyprzedza go tylko sam Lublin, z liczbą 191 przypadków. Dla porównania, w powiecie opolskim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 28 zakażeń koronawirusem, a w ryckim – 21.

Dowiedzieliśmy się także, że w opiece nad chorymi mogą pomagać studenci lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia przekazała, że chętnych może być ponad 200 osób – zgłaszają się studenci ze wszystkich roczników i pielęgniarki.