Wisła Puławy vs. Garbarnia Kraków – 3:2

Możliwość komentowania Wisła Puławy vs. Garbarnia Kraków – 3:2 została wyłączona

W miniony piątek (26 sierpnia) na puławskim stadionie przy ulicy Hauke-Bosaka nie brakowało sportowych emocji. Pojawiły się o dzień wcześniej, niż początkowo planowano.

Późnym piątkowym popołudniem piłkarze Wisły Puławy podjęli Garbarnię Kraków – i wygrali z tym przeciwnikiem 3:2. Mecz był wyrównany: w połowie spotkania obie drużyny miały na koncie po dwie zdobyte bramki i były równie zmotywowane, by sięgnąć po zwycięstwo. Ale w 85. minucie, po rzucie rożnym, decydującego gola dla Wisły zdobył Robert Majewski. Biało-niebiescy z sukcesem zawalczyli o ligowe punkty: dzięki trzem nowym, poprawili notowania w tabeli.

Po ośmiu kolejkach aktualnego, jesiennego sezonu e-Winner drugiej ligi , Wisła Puławy ma na swoim koncie 4 zwycięstwa i jeden remis. W ligowej tabeli zajmuje wysokie, 5. miejsce. To pozycja, która kwalifikuje drużynę do play-offów o awans do pierwszej ligi – dlatego celem wiślaków będzie teraz utrzymanie tych korzystnych notowań.

Kolejne wyzwanie dla Dumy Powiśla to mecz z Olimpią Elbląg – w nadchodzącą sobotę (3 września) puławscy piłkarze zagrają na wyjeździe. Ich rywale zajmują obecnie 4 pozycję w tabeli, zapowiada się więc emocjonujący pojedynek.

W ubiegłym tygodniu klub poinformował też o nowych zmianach kadrowych: z Wisły Puławy odchodzi Łukasz Kacprzycki. Umowa z 28-letnim skrzydłowym została rozwiązana za porozumieniem stron. Przez 3,5 roku zagrał w 86 ligowych meczach i zdobył w sumie 22 gole.

Źródło informacji: KS Wisła Puławy; fot. Cezary Środa