Wkrótce przybędzie malowanych żółwi – a wszystko przez pewien konkurs

      Możliwość komentowania Wkrótce przybędzie malowanych żółwi – a wszystko przez pewien konkurs została wyłączona

To sympatyczne zwierzątko znajduje się w herbie gminy Przyłęk – i regularnie tutejsi mieszkańcy obchodzą jego święto. Teraz do twórczej zabawy z żółwiem w roli głównej są zaproszeni najmłodsi mieszkańcy gminy.

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Rudkach właśnie rusza konkurs plastyczny, o tytule „Żółw błotny”. Dzieci i młodzież z przyłęckich szkół podstawowych mają szansę zaprezentować własne talenty plastyczne, a przede wszystkim wykazać się pewną wiedzą na temat błotnych żółwi – tego, jak wyglądają, gdzie żyją i jak się zachowują te intrygujące zwierzęta.

Regulamin konkursu zastrzega, że każde dziecko ma samodzielnie pracować nad jedną pracą: najmłodsi przygotują mniejsze rysunki, starsi nieco większe, a najstarsi popracują nad formami przestrzennymi. W sprawie techniki plastycznej mali twórcy mają już wolną rękę, mogą postąpić dowolnie. Czas na przygotowanie takich rysunków i projektów upłynie 15 maja 2020 roku.

Zgłoszone prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: oddzielnie będą konkurować obrazki przedszkolaków i uczniów zerówek, oddzielnie dzieci z klas I-IV i z klas V-VIII. W każdej szkole specjalna komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze prace w każdej z kategorii i te przejdą do kolejnego etapu, to znaczy trafią już do komisji powołanej przez organizatorów konkursu. Ta komisja podejmie ostateczne decyzje, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas kolejnego Święta Żółwia Błotnego. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody, a absolutnie każdy uczestnik żółwiego konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.