Wracają wiosenne i kulturalne propozycje z regionu

      Możliwość komentowania Wracają wiosenne i kulturalne propozycje z regionu została wyłączona

Kolejne muzeum w naszym regionie wprowadza zmiany w swojej dotychczasowej działalności. Nie będą jednak one zbyt szybkie, a wszystko to ze względu na odpowiednie przygotowanie się do działania w nowych warunkach.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest w trakcie konsultowania zasad otwarcia ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi i pracują nad tym, by możliwie szybko i bezpiecznie udostępnić swoje ekspozycje dla zwiedzających.

Jak przekazała nam Agata Ulanowska Kierownik Działu Edukacji, Informacji Muzealnej i Wydawnictw tamtejszego muzeum:

“Od 5 maja park w Kozłówce będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 9:00 – 19:00. Jednak w czasie wizyty, dla własnego bezpieczeństwa należy przestrzegać obowiązujących zasad: obowiązkowo zasłaniać nos i usta, zachować 2-metrowy dystans od innych osób, nie dotykać znajdujących się w parku urządzeń, nie korzystać z ogólnodostępnych ławek, nie organizować pikników czy spotkań towarzyskich. Jeszcze nie.”

Obostrzeń jest co prawda wiele, ale nie zmienia to faktu, że teren parku jest dla nas otwarty, a wspaniała przyroda pozwala cieszyć się majową aurą w fantastycznych okolicznościach.

Prawdopodobne otwarcie ekspozycji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce nastąpi między 12 a 19 maja. W najbliższym czasie będziemy informować o dokładnym terminie otwarcia.

 

(fot. Muzeum Zamoyskich)