Wybierasz się do URZĘDU? Jeśli możesz – skorzystaj z telefonu lub poczty!

      Możliwość komentowania Wybierasz się do URZĘDU? Jeśli możesz – skorzystaj z telefonu lub poczty! została wyłączona

W obliczu rosnącej liczby zachorowań wywołanych koronawirusem, w trosce o zdrowie petentów m.in. Starostwo Powiatowe w Puławach zwraca się z prośbą o rozwagę i ograniczanie w najbliższym czasie osobistych wizyt w instytucjach administracji.

W sytuacjach, które nie wymagają stawienia się osobistego, urzędnicy zachęcają do kontaktu telefonicznego oraz korzystania z elektronicznych form komunikacji. Według zaleceń krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych, należy unikać przebywania w większych skupiskach ludzi, które tworzą środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Przed udaniem się do urzędu powinniśmy rozważyć, czy dana sprawa ma pilny charakter i wymaga osobistego stawiennictwa. Szczegółowy wykaz telefonów znajduje się na stronie internetowej puławskiego starostwa, w zakładce KONTAKT.

Dokumentację dotyczącą poszczególnych spraw można dostarczać za pośrednictwem poczty lub elektronicznie poprzez platformę ePUAP. W obecnej chwili Starostwo Powiatowe w Puławach pracuje w normalnym trybie i godzinach pracy. Jednak do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia interesantów, które odbywały się w każdy wtorek w godzinach od 12:00 do 14:00.

 

(info/fot. Powiat Puławy)