Wydłużono termin składania wniosków o “pomoc klęskową”

      Możliwość komentowania Wydłużono termin składania wniosków o “pomoc klęskową” została wyłączona

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dłużej poczeka na wnioski w sprawie tak zwanej pomocy klęskowej. Każdy, kto dotąd nie skompletował potrzebnych dokumentów, ma na to jeszcze kilka dni więcej.

Zainteresowanie naborem okazało się tak duże, że doszło do przeciążenia wirtualnej aplikacji, przygotowanej dla zainteresowanych ministerialnym wsparciem. Ponad 250 tysięcy rolników z całej Polski poprosiło o oszacowanie szkód, jakie wyrządziła w ich gospodarstwach tegoroczna susza. Te problemy techniczne skłoniły Agencję do wydłużenia terminu przyjmowania zgłoszeń – ten ostateczny to teraz 23 listopada, czyli następna środa.

Papierowe wnioski można składać w powiatowych biurach Agencji. Można również wysłać je pocztą, pamiętając że decydować będzie czas dotarcia zgłoszeń do adresata. Jest też możliwość, żeby dopełnić formalności w trybie elektronicznym – można skorzystać z platformy ePUAP. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Przypomnijmy, że o jednorazowe finansowe wsparcie może poprosić rolnik, który na skutek wyjątkowo kapryśnej pogody (nie tylko suszy, ale też innych klęsk żywiołowych, wymienionych w regulaminie programu) stracił znaczną część plonów i w związku z tym grozi mu utrata płynności finansowej. Zależnie od skali szkód, może otrzymać 5 albo 10 tysięcy złotych.

Źródło informacji: ARiMR