Wypłaty pierwszych “trzynastek” – jeszcze przed Wielkanocą!

      Możliwość komentowania Wypłaty pierwszych “trzynastek” – jeszcze przed Wielkanocą! została wyłączona

Wielkimi krokami nadchodzi kwiecień, a wraz z nim – wypłaty dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów. Niektórzy doczekają się ich jeszcze przed świętami.

Tradycją ubiegłych lat, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże te dodatkowe środki wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Harmonogram tych wypłat obejmuje kilka terminów, bo to zarówno 1, 5, 6, 10, 15, 20, jak i 25 kwietnia – ale jeśli wypadnie on w dniu wolnym od pracy, przelewy zostaną wykonane przed tym dniem. Oznacza to, że pierwsze “trzynastki” trafią do świadczeniobiorców jeszcze przed świętami wielkanocnymi – które w tym roku wypadają 9 i 10 kwietnia.

ZUS przypomina, że w sprawie tych dodatkowych wypłat nie trzeba składać żadnych wniosków – trzynastki są wypłacane automatycznie. Jeśli ktokolwiek twierdzi inaczej, można podejrzewać, że ma się do czynienia z oszustem.

Dodajmy, że wysokość trzynastej emerytury to tym razem 1588 złotych i 44 grosze. Taką wartość ma obecnie najniższa emerytura, po dokonanej już waloryzacji. Po 1 marca wszystkie świadczenia wypłacane przez ZUS wzrosły o niemal 15%.

Taką samą sumę (1588,44 zł) otrzymują również osoby pobierające minimalną rentę rodzinną, socjalną albo z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Natomiast minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy od marca wynosi 1191,33 zł brutto, a świadczenie przedemerytalne to 1600,70 zł brutto.

Źródło informacji:ZUS; źródło zdjęcia: baza Pixabay