Wyzwanie dla małych ogrodników z Lubelszczyzny

      Możliwość komentowania Wyzwanie dla małych ogrodników z Lubelszczyzny została wyłączona

Niezłe ziółko – to sformułowanie, którego czasem używamy, mówiąc o małych urwisach. A Lubelski Urząd Marszałkowski wykorzystał te słowa w tytule nowego konkursu, do którego zaprasza właśnie najmłodszych mieszkańców całego województwa.

Dzieci w wieku od 5 do 10 lat mogą przez całe nadchodzące lato dowiedzieć się czegoś więcej o ziołach – a dowiedzą się podczas własnej pracy z małą roślinką. Konkursowe wyzwanie jest podwójne: trzeba po pierwsze wyhodować małe ziółko (w doniczce albo na grządce, z nasion albo z sadzonki), a po drugie na bieżąco opisywać to, jak ta roślinka się rozwija. To okazja, żeby w rodzinnym gronie zająć się małym okazem, spędzić czas na wspólnej i pouczającej zabawie.

Właśnie dziennik ogrodniczy, w którym cała historia ziółka, historia opieki nad nim będzie opisana, a nawet zilustrowana, do końca sierpnia musi trafić do organizatora konkursu, czyli do Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Z tym zgłoszeniem muszą dzieciom pomóc dorośli, którzy wypiszą kartę zgłoszeniową i podpiszą potrzebne oświadczenia.

Z kolei pod koniec września trud małych ogrodników będzie doceniony, bo właśnie wtedy zostaną wręczone nagrody. Zgłoszenia będą oceniane w ramach dwóch kategorii wiekowych: dzieci od 5 do 7 lat i dzieci od 8 do 10 lat. Pełny regulamin wyzwania dla odważnych, małych ogrodników, udostępnia swoim mieszkańcom także gmina Poniatowa. można pobrać, klikając TUTAJ. A pozostałe potrzebne załączniki można znaleźć TUTAJ