Za nami pierwszy świąteczny jarmark na janowieckim zamku

      Możliwość komentowania Za nami pierwszy świąteczny jarmark na janowieckim zamku została wyłączona

W miniony weekend (17 i 18 grudnia) na zamku w Janowcu królował świąteczny nastrój. Po raz pierwszy zorganizowano tu Lubelski Jarmark Bożonarodzeniowy. Ten debiut okazał się bardzo udany – impreza trwała przez dwa dni i przyciągnęła do Janowca wielu gości. Wszyscy bawili się na zamkowym dziedzińcu, a atrakcje były skierowane do całych rodzin.

Sobota upłynęła głównie jako spotkanie wigilijne – zebrani wysłuchali opowieści proboszcza janowieckiej parafii – na temat symboliki nadchodzących świąt. Później, pod wielką, rozświetloną choinką, zebrani podzielili się opłatkiem i skosztowali tradycyjnych dań wigilijnych, przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Natomiast w niedzielę na najmłodszych czekał z upominkami święty Mikołaj. Mimo, że kolejka dzieci ciągnęła się aż na zamkowy most, prezentów starczyło dla wszystkich. Z plenerowej sceny przez wiele godzin płynęły kolędy, również takie w rockowych aranżacjach. O uwagę zebranych przez dwa dni zabiegały stoiska z przysmakami i rękodziełem, a także pokazy tańca z ogniem.

Organizatorzy już zapewniają, że za rok Lubelski Jarmark Bożonarodzeniowy na pewno powróci do Janowca. Wszystko wskazuje na to, że na dobre zagości w kalendarzu imprez sezonowych na zachodnim brzegu Wisły.

Źródło informacji i zdjęcia: MNKD; fot. Arkadiusz Tarłowski