Zabytkowy pałac znów czeka na gości!

      Możliwość komentowania Zabytkowy pałac znów czeka na gości! została wyłączona

Mamy dobre wieści dla tych, którzy stęsknili się już za wizytą w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Epidemia koronawirusa opóźniła w tym roku początek sezonu turystycznego, ale teraz, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, znowu można tu zajrzeć.

Jutro zespół pałacowy znowu otworzy drzwi dla gości: od godziny 11.00 do 15.00 będzie można wejść do środka, żeby osobiście obejrzeć późnobarokową rezydencję. To jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Lubelszczyzny, a to jak dobrze zachował się do naszych czasów cały ten zespół pałacowy sprawia, że rezydencja w Kozłówce wyróżnia się nawet w całej Europie. Do obejrzenia jest tu między innymi oryginalne wyposażenie wnętrz z przełomu XIX i XX wieku, a także pamiątki po magnackim rodzie Zamoyskich.

Od jutra (14 maja) do pałacowych wnętrz, a także do Powozowni i do Galerii Sztuki Socrealizmu, będą wpuszczane 5-osobowe grupy – nad każdą wizytą będzie czuwać pracownik muzeum, a komentarz przewodnika będzie odtwarzany z nagrania. Nie będzie można jeszcze wchodzić do Kaplicy Pałacowej, za to dozwolone będą spacery po parku otaczającym pałac.

Oczywiście każdy gość muzeum w Kozłówce musi podczas zwiedzania zasłonić usta i nos maseczką ochronną i zachowywać bezpieczny dystans od innych.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce