Zagłosuj na puławskie obserwatorium astronomiczne!

      Możliwość komentowania Zagłosuj na puławskie obserwatorium astronomiczne! została wyłączona

Zrewitalizowane obserwatorium astronomiczne w Puławach walczy o tytuł najpotrzebniejszej i najciekawszej inwestycji samorządowej, dofinansowanej z Funduszy Europejskich. Jak mu w tym pomóc? Sprawdziliśmy.

Konkurs “Inwestycja z perspektywą” jest organizowany przez Serwis Samorządowy PAP. Jego wyniki będą zależeć od internautów, a to znaczy, że mieszkańcy naszego regionu mogą wspomóc swoimi głosami na przykład projekt zrealizowany w Puławach. Inwestycje, które zdobędą największe poparcie, otrzymają symboliczne statuetki, a o zwycięzcy zostanie nagrany specjalny materiał.

Przypomnijmy, że puławskie obserwatorium astronomiczne działa od niemal trzech dekad – otwarto je na początku maja 1994 roku. Zostało zorganizowane w budynku dawnej wieży ciśnień przy ulicy Filtrowej. Ta nieruchomość należała dawniej do Skarbu Państwa, ale w 1999 roku trafiła w ręce władz powiatu puławskiego. W 2020 roku pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych, które pozwoliło zaplanować rewitalizację tego budynku. W kolejnym roku obserwatorium przeszło termomodernizację i zostało doposażone. Od minionej wiosny odnowiony gmach czeka nie tylko na miłośników astronomii, ale też uczestników warsztatów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Powiatową Bibliotekę Publiczną.

Żeby zagłosować na puławskie obserwatorium i pomóc mu wygrać konkurs, trzeba przejść TUTAJ. Jest na to czas do 10 lutego (piątek), do godziny 16.00.

Dodajmy, że puławskie obserwatorium to w tym konkursie jedyny kandydat z lubelskiej części naszego regionu. Z kolei z części mazowieckiej zgłoszono modernizację Domu Kultury w Zwoleniu – o tym projekcie można więcej przeczytać TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: Serwis Samorządowy PAP, starostwo powiatowe w Puławach