Zakładał damskie ubrania i regularnie obserwował nieznajomą

      Możliwość komentowania Zakładał damskie ubrania i regularnie obserwował nieznajomą została wyłączona

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który swoim nietypowym zachowaniem wzbudzał strach u 38-letniej mieszkanki jednego z miejskich osiedli.

Kobieta, która bardzo wczesnym rankiem wychodzi do pracy, w okolicy wąwozu zauważała dziwną postać. Stał tam mężczyzna w damskich ubraniach, który w milczeniu ją obserwował. W żaden sposób nie zaczepiał 38-latki, ale mimo tego czuła się zagrożona. Ta sytuacja powtarzała się, dlatego kobieta poprosiła o pomoc policję.

W miniony wtorek (4 października) mundurowi z 7. komisariatu, którzy połączyli siły z tamtejszą dzielnicową, namierzyli mężczyznę. Ten był zaskoczony interwencją stróżów prawa. Przy sobie miał siatkę, w której znajdowały się damskie buty na obcasie, natomiast w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli także inne kobiece ubrania.

Wczoraj (5 października) 45-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wkrótce odpowie przed sądem za uporczywe nękanie – i grozi mu za to nawet 8 lat pozbawienia wolności. A już teraz, decyzją sądu, mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Źródło informacji i zdjęcia: KMP w Lublinie