“Zanocuj w lesie” w każdym nadleśnictwie!

      Możliwość komentowania “Zanocuj w lesie” w każdym nadleśnictwie! została wyłączona

Chcesz „Zanocować w lesie”? Już niedługo będzie to możliwe i przede wszystkim – legalne.

Lasy Państwowe wyznaczą w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary, gdzie bez obaw o naruszenie ustawy o lasach, miłośnicy dzikiego nocowania będą mogli zostać po zmroku. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok.

Jego rezultaty okazały się przełomowe, dlatego leśnicy postanowili, że obszarów do nocowania na dziko w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe. Nowe miejsca będą do dyspozycji odwiedzających od 1 maja tego roku. O programie mówił w nagraniu dla Lasów Państwowych – Edward Siarka, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa

 

Jak sytuacja wygląda w regionie Puław? Ile osób może jednocześnie biwakować i przez jak długi czas? Czy potrzebne są zezwolenia? Wyjaśnia Leopold Leśko z Nadleśnictwa Puławy:

(fot. Redakcja/MG)

 

Dla przykładu – w okolicach Kozienic wyznaczono specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy nocowania w lesie „na dziko” bez specjalnej infrastruktury mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z regulaminem korzystania z wyznaczonego obszaru. Dostępny będzie na stronie danego nadleśnictwa.

Serwis BANK DANYCH O LASACH – KLIKNIJ

Dodatkowe PYTANIA I ODPOWIEDZI – KLIKNIJ

 

(fot. pixabay.com)