„Zaproś jerzyki na swój balkon”

      Możliwość komentowania „Zaproś jerzyki na swój balkon” została wyłączona

Taki tytuł ma akcja puławskiego Urzędu Miasta: włodarze zapraszają nas do tego, by wziąć w niej udział.

Celem jest zwiększenie populacji ptaków, przede wszystkim owadożernych, żyjących na terenie miasta i włączenie mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzież, w działania na rzecz ochrony przyrody. Jerzyki przylatują do Polski z Afryki na początku maja, a odlatują w połowie sierpnia. Te zwierzęta nie brudzą ścian budynków, nie siadają na parapetach ani na balkonach. Polują na komary, meszki oraz wiele innych owadów, które stanowią realne zagrożenie dla zieleni miejskiej są niekiedy bardzo uciążliwe dla mieszkańców.

W ramach akcji przygotowane zostały specjalne domki dla ptaków, które możemy umieścić np. na naszych balkonach. Budkę lęgową należy zawiesić jak najwyżej, najlepiej na ścianie powyżej drugiego piętra (na wysokości optymalnej 10 metrów, nie mniejszej niż 6 metrów nad ziemią). Osoby, które mają zamiar wziąć udział w kampanii i zgłoszą się do 10 maja do Zarządu Dróg Miejskich w Puławach, otrzymają bezpłatnie domek dla jerzyka.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać w Dziale Zieleni Zarządu Dróg Miejskich w Puławach oraz na oficjalnej stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta.

 

(info/fot. UM Puławy)