Ze zwoleńskiego szpitala zniknie oddział rehabilitacji

      Możliwość komentowania Ze zwoleńskiego szpitala zniknie oddział rehabilitacji została wyłączona

Uspokajamy pacjentów, że to mają być zmiany na lepsze: bo oddział zostanie urządzony na nowo, tylko w zupełnie innym miejscu.

Wkrótce pacjenci potrzebujący usług rehabilitacyjnych, będą wybierać się do budynku dawnego internatu przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych przy ulicy Sienkiewicza w Zwoleniu. Ta nowa lokalizacja szpitalnego oddziału ma sporo zalet, a główna jest taka, że będzie tu trzy razy więcej miejsca. Ma być też bardzo nowocześnie: na pacjentów będzie czekać duża sala do kinezoterapii, gabinet masażu i kilka kabin zabiegowych. Poza tym powstaną oczywiście nowe szatnie, toalety, gabinet lekarski i recepcja. Pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ale najpierw jest potrzebny gruntowny remont. Na razie w budynku dawnego internatu są kuchnia, stołówka, świetlica czy pomieszczenia, które dotąd zajmowało Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Przebudowa i dostosowanie gmachu do nowych zadań będzie kosztować ponad 660 tysięcy złotych. Te koszty pokryją wspólnie szpital i starostwo powiatowe. Umowę z wykonawcą prac już podpisano.