Opolskie drogi wciąż zmieniają się na lepsze

      Możliwość komentowania Opolskie drogi wciąż zmieniają się na lepsze została wyłączona

W powiecie opolskim dalej trwają remonty dróg – gdy kończą się jedne modernizacje, ruszają kolejne. Jest tu wiele tras, które przez lata czekały na odnowienie – i to właśnie teraz się dzieje.

Odnowione trasy czekają już na czterech odcinkach powiatowych dróg w gminach Józefów nad Wisłą i Chodel. To dobre wieści dla tych, którzy jadą z Wrzelowca przez Chruślinę do Idalina, z Józefowa nad Wisłą do Chruśliny, z Chodla do Ratoszyna i z Ratoszyna na Grądy. W sumie, na 14 kilometrach dróg leży już nowa nawierzchnia. Żeby podnieść bezpieczeństwo podróżnych, utwardzono także pobocza. Wszystko kosztowało prawie 7 milionów złotych.

Następne remonty ruszyły niemal natychmiast, tym razem w gminach Wilków i Karczmiska – tutaj przebudowa dotyczy trzech odcinków, które mają razem 18 kilometrów. Chodzi o następujące ciągi drogowe:

  • Słotwiny – Zaborze – Niezabitów
  • Szczekarków – Kosiorów – Trzciniec
  • Zagajdzie – Rogów – Wólka Polanowska – Kosiorów

Na razie, gdy będą tam działać drogowcy, trzeba się tam liczyć z drobnymi utrudnieniami – ale wkrótce wszystkie te odcinki staną się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 9,6 miliona złotych, ale 6 milionów to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, która odciąży budżet starostwa.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim