Żeby ferie minęły bezpiecznie…

      Możliwość komentowania Żeby ferie minęły bezpiecznie… została wyłączona

W całym województwie lubelskim oficjalnie już rozpoczęły się ferie zimowe. Dziś rano, zamiast ruszać w drogę do szkoły, uczniowie z Lubelszczyzny mogli zostać w domu albo zacząć aktywnie odpoczywać.

Dla dzieci i młodzieży to czas wyjazdów na zimowiska albo spędzania wolnego czasu we własnych miejscowościach. Wszystkie te miejsca, w których odpoczywają młodzi ludzie, przez te dwa tygodnie będą mieli na oku policjanci którzy kontrolują miejsca wypoczynku. Ale dodatkowo, mundurowi prowadzą też specjalne pogadanki, podczas których tłumaczą dzieciom i młodzieży, jakie są zasady bezpiecznego odpoczynku.

W ramach akcji zatytułowanej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” opolscy policjanci spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Poniatowej. Trzymając się tematu pogadanki, opowiadali o tym, jak bezpiecznie spędzić czas na stoku narciarskim, na jakie zabawy można sobie pozwolić, a jakich unikać. Ale była też mowa o tym, jak odpowiedzialnie korzystać z internetu i unikać zagrożeń czyhających w sieci – bo wielu młodych ludzi spędzi też swój wolny czas właśnie w wirtualnej przestrzeni.

Wszystkie pogadanki policjantów można podsumować bardzo krótko: ferie zimowe będą udane wtedy, kiedy wszyscy spędzą je bezpiecznie.

Źródło zdjęcia: http://opole-lubelskie.lubelska.policja.gov.pl/lol/informacje/aktualnosci/99324,Policjanci-rozmawiali-o-bezpiecznych-feriach.html