Żłobki i przedszkola w Puławach – kiedy OTWARCIE?

      Możliwość komentowania Żłobki i przedszkola w Puławach – kiedy OTWARCIE? została wyłączona

Od dzisiaj, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia, zniesione zostały pewne ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Mogą one być ponownie otwarte, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu. Działania zmierzające do uruchomienia takich placówek prowadzi Miasto Puławy. Jednak nie będzie to możliwe od dzisiaj.

Priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a zapewnienie go wymaga szczególnej uwagi. Prezydent Paweł Maj wystąpił ostatnio z pismami do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego zgłaszając szereg pytań w tym zakresie.

Ze szczegółowych konsultacji z dyrektorami puławskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne wynika, że najbliższy termin ponownego otwarcie placówek przewiduje się na około 20 maja.

Jest to czas niezbędny na przygotowanie placówek w sposób gwarantujący w pełni bezpieczny powrót dzieci i kadry. Termin ten jest uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju oraz pełnego przygotowania placówek do przyjęcia maluchów.

 

(fot. pixabay.com)