Znamy szczegóły remontów drogowych, które ruszyły na wschód od Ryk

      Możliwość komentowania Znamy szczegóły remontów drogowych, które ruszyły na wschód od Ryk została wyłączona

W powiecie ryckim rozpoczęły się nowe roboty budowlane – i tym razem chodzi o modernizację dwóch dróg powiatowych, 1425L i 1426L.

Ostrzegaliśmy już na naszej antenie, że w związku z tymi pracami, na wschód od Ryk i na ulicy Sadowej obowiązuje teraz tymczasowa organizacja ruchu – kierowców prowadzi już specjalne oznakowanie. A co się zmieni na tych remontowanych drogach?

Przede wszystkim zostaną wymienione zniszczone przepusty pod drogami, jezdnie będą poszerzone i na nowo utwardzone, później pojawią się nowe nawierzchnie. Poza tym, dotychczasowe oznakowanie pionowe zastąpi oznakowanie z folii drugiej generacji. W miejscowościach Oszczywilk i Stary Bazanów, przy przejściach dla pieszych pojawią się aktywne znaki D-6. Specjalne oznakowanie będzie zamontowane także w okolicach szkół, przy skrzyżowaniach drogowo-kolejowych, przy przystankach autobusowych i na terenach rolnych. Na całej długości remontowanych dróg powiatowych zostaną ustawione znaki ograniczenia prędkości, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych będą zamontowane bariery energochłonne. Poza tym przy przystankach autobusowych pojawią się perony, a Stary Bazanów wzbogaci się o zatokę autobusową.

Cały remont będzie kosztował ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych, przy czym 5 milionów 800 tysięcy pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, resztą kosztów podzieliły się lokalne władze. Orientacyjny termin zakończenia remontów to 10 czerwca.

Źródło zdjęcia: www.ryki.powiat.pl