7 kilometrów zwoleńskich dróg zmienia się na lepsze

      Możliwość komentowania 7 kilometrów zwoleńskich dróg zmienia się na lepsze została wyłączona

W powiecie zwoleńskim postępuje szeroko zakrojona inwestycja, dzięki której ma wzrosnąć bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Chodzi o modernizacje fragmentów czterech dróg powiatowych, biegnących przez gminy Kazanów, Przyłęk i Zwoleń.


Całe przedsięwzięcie jest warte prawie 10 milionów złotych i dotyczy odcinków, które w sumie liczą ponad 7 kilometrów. W trzech lokalizacjach widać już pierwsze efekty podjętego remontu. W opłaceniu kosztów tych modernizacji pomoże dotacja z rządowego funduszu “Polski Ład”, w kwocie 7,6 miliona złotych. Po brakujące sumy sięgają do swoich budżetów poszczególne gminy.

Na trasie Babin-Tymienica (w ciągu drogi 4530W) naprawiono już uszkodzony przepust pod koroną drogi, a jezdnię poszerzono i stworzono jej nową, betonową podbudowę. Pozostało wykonać kolejną warstwę, a także pobocza. Podobnie ma się sytuacja na drodze łączącej Łagów i Przyłęk (4526W). Tam poszerzona jezdnia ma już odnowiony system odwodnień – co również wymagało napraw w rejonie przepustów. Z kolei na odcinku Jasieniec-Mierziączka (4529W) modernizację rozpoczęto od zbudowania chodnika. Jak dotąd, nowy ciąg pieszy jest ukończony w 45%. Później wykonawca zabierze się za ułożenie nowych warstw jezdni oraz budowę poboczy i nowych zjazdów do posesji i pól.

Czwarty plac budowy na razie czeka na drogowców. Będzie nim trasa, która biegnie z Osuchowa do Wólki Gonciarskiej. Jak dotąd, prace przebiegają sprawnie i zgodnie z planem. Jeśli ta tendencja się utrzyma, wszystkie roboty powinny zostać zakończone do końca maja 2024 roku.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu