Kondycja psychiczna to bardzo ważny element zdrowia, jednak często bagatelizujemy różne objawy i zbyt późno decydujemy się na konsultację i poradę u specjalisty- terapeuty. Jak zatem dbać o zdrowie psychiczne i zwalczać niepożądane rezultaty? Podpowiedź znajdziemy w poniższej rozmowie.
Problemy psychologiczne społeczeństwa znacznie pogłębiły się po pandemii. Co czwarty Polak boryka się ze swoim zdrowiem psychicznym, a depresja jest na szczycie najczęściej występujących chorób. Jednak współczesna młodzież podchodzi inaczej, bardziej otwarcie, do kwestii zdrowia psychicznego, niż starsze pokolenie. Problemy psychologiczne są generowane przede wszystkim przez stres i trudności komunikacyjne. A cyfryzacja, paradoksalnie, też nie ułatwia rozwijania relacji interpersonalnych.
Świat wirtualny niesie sporo zagrożeń. Należy umiejętnie korzystać z mediów społecznościowych, być obiektywnym oraz krytycznym, aby nie wpaść w pułapkę naśladownictwa i uzależnienia. Czasem traktowanie social mediów jako autorytetów, może być destrukcyjne dla naszej psychiki. Jednym z częstych problemów psychologicznym są również zaburzenia odżywiania, które spotyka się już u kilkuletnich dzieci…
Terapia, rozmowa, diagnoza sytuacji – to sposoby poradzenia sobie z problemami psychologicznymi. Społeczeństwo zmaga się z różnymi nałogami. Nie tylko alkohol, ale też leki, dopalacze oraz Internet – to główne uzależnienia, z którymi walczą różne grupy wiekowe. Czym jest wysoka wrażliwość ? Jak pomagać takim osobom? Z czego wynikają problemy, które mamy z komunikacją? I dlaczego powinniśmy skupić się na zasobach i mocnych stronach, które posiadamy? Nasz Ekspert spróbuje udzielić Słuchaczom konstruktywnych rad. Warto posłuchać…
Źródło zdjęcia: Redakcja