Aresztowano mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od seniorów

      Możliwość komentowania Aresztowano mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od seniorów została wyłączona

Wydział Kryminalny puławskiej komendy powiatowej odnalazł człowieka odpowiedzialnego za perfidne oszustwo, które wstrząsnęło mieszkańcami naszego regionu.

W minioną sobotę (15 lipca) puławski Sąd Rejonowy na trzy miesiące aresztował mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od seniorów. Na początku lipca ofiarą tego oszusta padł 87-letni mieszkaniec Puław. Zmanipulowany staruszek, przekonany że rozmawia przez telefon z policjantką i pracownikiem poczty, uwierzył że jego oszczędności są w niebezpieczeństwie i dobrowolnie oddał złodziejom 20 tysięcy złotych.

Kryminalni z puławskiej komendy natychmiast rozpoczęli śledztwo w tej sprawie, a ich żmudna praca zakończyła się sukcesem. Ustalili, że za serią oszustw, dokonanych także w innych rejonach kraju, stał 52-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna wciągnął do tych przestępstw swoją 14-letnią kuzynkę, która zabierała pieniądze przekazywane przez oszukanych.

W ubiegłym tygodniu 52-latek został zatrzymany na terenie Krakowa. Znaleziono przy nim nie tylko pieniądze w kwocie niemal 20 tysięcy złotych, ale też inne cenne łupy, stanowiące dowody w tej i innych sprawach – a nawet narkotyki. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem – a że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy – grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. 14-latka również usłyszała zarzuty czynów karalnych – i odpowie przed sądem dla nieletnich.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach

Wyłudzili wszystkie oszczędności od staruszka z Puław