“Bądź widoczny, bądź bezpieczny” – a najpierw zgłoś się na wyprawę

      Możliwość komentowania “Bądź widoczny, bądź bezpieczny” – a najpierw zgłoś się na wyprawę została wyłączona

Starosta powiatu puławskiego zachęca mieszkańców naszego regionu do ruszenia w drogę pieszo – w butach do biegania albo z kijami do nordic walking.

Na 18 dzień lutego, czyli trzecią sobotę tego miesiąca, zaplanowano podwójne sportowe wyzwanie, pod hasłem “Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. To część programu promującego korzystanie z elementów odblaskowych – dlatego uczestnicy biegu i marszu będą mieć na sobie odbijające światło gadżety, które odbiorą w budynku starostwa. Przygotowano już szelki, linijki i zawieszki – oraz mapy, które pomogą zorientować się w terenie.

Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie, będą zmierzać w stronę Parchatki – z tym że do przebiegnięcia będzie 11 kilometrów, a do przejścia z kijami – 6,5 kilometra. Na mecie każdego wyzwania będzie można odpocząć przy ognisku.

Elektroniczne zapisy już ruszyły – wystarczy wysłać elektroniczną wiadomość na adres promocja@pulawy.powiat.pl, w treści podając imię i nazwisko, dane kontaktowe i wybraną aktywność (oraz preferencje żywieniowe, w związku z planowanym poczęstunkiem). Te zapisy potrwają do 14 lutego – albo do czasu, aż wyczerpie się limit miejsc. Szczegółowy regulamin tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach;