Błękitny Cumulus trafił do naszego regionu!

      Możliwość komentowania Błękitny Cumulus trafił do naszego regionu! została wyłączona

4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zdobyło “Lotniczego Oscara”. To ogromne i zaszczytne wyróżnienie nadeszło w bardzo szczególnym czasie.

W miniony weekend ogłoszono wyniki ósmej edycji ogólnopolskiego plebiscytu Cumulusy 2022. To wydarzenie jest organizowane co roku, żeby doceniać, wspierać, promować i integrować środowisko lotnicze w Polsce. Nominowani konkurują w takich kategoriach jak airshow, pasjonaci czy promotor lotnictwa. Cały plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jednostka z naszego regionu była najlepsza w kategorii Instytucji Szkolenia Lotniczego. Zdobyła uznanie zarówno kapituły konkursowej, jak i osób biorących udział w głosowaniu. Podczas uroczystej gali, w imieniu dowódcy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, statuetkę “Błękitnego Cumulusa” odebrał lider Zespołu Akrobacyjnego “Orlik” w Radomiu.

Ta nagroda cieszy tym bardziej, że 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego obchodzi w tym roku swój jubileusz. Już od 15 lat ta jednostka szkoli przyszłych pilotów samolotów odrzutowych i transportowych oraz śmigłowców – na potrzeby Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej. Dowódca, gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz, ucieszył się, że zauważono i doceniono ciężką pracę, która jest zarazem bardzo odpowiedzialną służbą. Jak dodaje:

Będziemy szkolić coraz większą liczbę podchorążych na coraz wyższym poziomie. Jesteśmy solidną jednostką, która kształci najlepszych pilotów w Polsce i w Europie, a jako Dowództwo wierzymy w to, że są to najlepsi piloci na świecie.

Dodajmy, że 41. Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie posiada najnowocześniejszy na świecie system szkolenia zaawansowanego AJT, który wraz z samolotami M-346 „Bielik” otrzymał certyfikat amerykańskich sił powietrznych. Dzięki temu studenci nie muszą odbywać dodatkowego szkolenia w USA – kurs jest tańszy i krótszy, a ma tę samą jakość.

Źródło informacji i zdjęcia: 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie