Chcesz założyć własną firmę? Czekają dotacje i szkolenia

      Możliwość komentowania Chcesz założyć własną firmę? Czekają dotacje i szkolenia została wyłączona

Dobre wieści dla tych mieszkańców powiatu puławskiego, którym nie brakuje odwagi do tego, żeby założyć własny biznes – w tych ambitnych planach kolejny raz wesprze ich Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień”.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym, a konkretnie w jego czwartym kwartale, nadarzy się okazja, żeby ubiegać się o dotacje, pomocne w uruchomieniu nowej firmy. Dofinansowania będą udzielane ze środków unijnych, w ramach inicjatywy LEADER.

Natomiast już w nadchodzącym tygodniu, 5 i 6 października (w środę i w czwartek), w Kośminie zostanie przeprowadzone specjalne szkolenie, które pomoże każdemu chętnemu odnaleźć się w roli przedsiębiorcy. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się więcej o całym programie, a także nauczyć się, jak przygotować biznesplan i potrzebne wnioski.

Żeby wziąć udział w szkoleniu, trzeba być pełnoletnim mieszkańcem którejś puławskiej gminy i mieć zamiar ubiegać się o wsparcie z inicjatywy LEADER. To też propozycja dla osób, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, tylko dopiero planują zacząć działać w biznesie.

Zainteresowani mogą już zgłaszać się do Biura Lokalnej Grupy Działania – do 3 października można dzwonić w tej sprawie (pod numer 81 50 16 140) albo przesyłać swoje dane pocztą elektroniczną (na adres lgd@zielonypierscien.eu). Wystarczy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i adres e-mail. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: LGD “Zielony Pierścień”