Chcesz założyć własną firmę? Czekają dotacje i szkolenia

      Możliwość komentowania Chcesz założyć własną firmę? Czekają dotacje i szkolenia została wyłączona

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” ponownie chce pomóc przedsiębiorczym mieszkańcom powiatu puławskiego w spełnieniu ambitnych planów.

Już wkrótce Grupa da im szansę na zdobycie dotacji na założenie nowych, własnych firm. W kwietniu zostanie ogłoszony w tej sprawie nabór wniosków. A już miesiąc wcześniej w Kośminie zostanie przeprowadzone specjalne szkolenie, które pomoże każdemu chętnemu odnaleźć się w roli przedsiębiorcy oraz zorientować się we wszystkich niezbędnych formalnościach.

Dofinansowania będą udzielane ze środków unijnych, w ramach inicjatywy LEADER. Na zajęciach, które odbędą się 2 i 3 marca, będzie można dowiedzieć się więcej o całym programie, a także nauczyć się, jak przygotować biznesplan i potrzebne wnioski.

Żeby wziąć udział w szkoleniu, trzeba być pełnoletnim mieszkańcem którejś puławskiej gminy i mieć zamiar ubiegać się o wsparcie z inicjatywy LEADER. To też propozycja dla osób, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, tylko dopiero planują zacząć działać w biznesie.

Zainteresowani mogą już zgłaszać się do Biura Lokalnej Grupy Działania – do 28 lutego można dzwonić w tej sprawie (pod numer 81 50 16 140) albo przesyłać swoje dane pocztą elektroniczną (na adres lgd@zielonypierscien.eu). Wystarczy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i adres e-mail.