Chciał kupić traktor, a stracił dużą sumę pieniędzy

      Możliwość komentowania Chciał kupić traktor, a stracił dużą sumę pieniędzy została wyłączona

Policjanci z Ryk szukają oszusta, który wyłudził od starszego mieszkańca tego powiatu aż 46 tysięcy złotych. Senior był przekonany, że umawia transakcję kupna ciągnika rolniczego.

W styczniu 64-latek znalazł atrakcyjną ofertę na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych. Podczas telefonicznej rozmowy, sprzedający wzbudził jego zaufanie, wydawał się wiarygodny. Wkrótce po ustaleniu szczegółów, pocztą elektroniczną do seniora dotarły różne dokumenty: szczegółowa umowa sprzedaży, faktura z danymi rzekomej firmy oraz druk mówiący o tym, że cała transakcja odbywa się pod nadzorem portalu aukcyjnego.

Nic nie wzbudzało wątpliwości seniora, dlatego przelał pieniądze na wskazane konto. Jednak po pewnym czasie przekonał się, że został oszukany. Obiecany ciągnik nie został dostarczony. 64-latek kilka razy upominał się o przedmiot transakcji, ale w zamian dostał tylko kilka pustych obietnic. Żaden z terminów, o jakich wspomniał rzekomy sprzedawca, nie został dotrzymany, a w końcu autor ogłoszenia zerwał kontakt z poszkodowanym.

Źródło informacji: KPP w Rykach; źródło zdjęcia: baza Pixabay