Dzień Kariery Zawodowej w Puławach – w ten piątek!

      Możliwość komentowania Dzień Kariery Zawodowej w Puławach – w ten piątek! została wyłączona

Co warto wiedzieć, żeby dobrze zaplanować swoje życie zawodowe? Jaki realny cel sobie wyznaczyć i jak mądrze do niego dążyć? To bardzo ważne pytania – i można je sobie zadawać nie tylko w wieku szkolnym.

Puławska młodzież dostanie wiele wskazówek na temat planowania własnej zawodowej przyszłości już w ten piątek (3 lutego) – jeśli odwiedzi halę sportową Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy odpowiedzą na to zaproszenie, poznają oferty wyższych uczelni, szkół wyższych i policealnych, które działają w regionie. Dowiedzą się też więcej o obecnym rynku pracy – różnych instytucjach, fundacjach i wybranych pracodawcach.

Jednak to wydarzenie nie będzie kierowane wyłącznie do młodych ludzi. Dlaczego? Tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, Henryk Głos:

 

Będzie można zbadać własne predyspozycje zawodowe i dowiedzieć się, jakie są obecnie metody poszukiwania pracy. Nie zabraknie rad dla tych, którzy chcieliby wziąć sprawy w swoje ręce i założyć działalność gospodarczą. Cenne będzie także zyskanie rozeznania w aktualnej sytuacji na rynku pracy – z tą wiedzą też łatwiej obrać konkretny kierunek działania.

Dzień Kariery Zawodowej jest realizowany we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Lubelską Wojewódzką Komendą OHP. Honorowy patronat objęli nad nim Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Puławski i Komendant LWK OHP. Piątkowe spotkania w hali sportowej puławskiego “Chemika” potrwają od 10.00 do 13.00.

Źródło informacji: ZST w Puławach; źródło zdjęcia: baza Pixabay