Chciał sprzedać kombinezon – a stracił oszczędności

      Możliwość komentowania Chciał sprzedać kombinezon – a stracił oszczędności została wyłączona

Sezon motocyklowy w pełni – ale uważać warto nie tylko na drodze. Przekonał się o tym 46-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który chciał sprzedać w Sieci kombinezon motocyklowy. Zamiast zyskać, stracił oszczędności.

Na jego wirtualną ofertę, wystawioną na aukcji, odpowiedział oszust. Nieznajomy twierdził, że jest zainteresowany zakupem – i przez komunikator internetowy przesłał link, który miał pomóc w zatwierdzeniu płatności. W rzeczywistości przekierował sprzedającego na fałszywą stronę firmy kurierskiej.

46-latek, przekonany że dopełnia formalności z klientem, wykonywał wszystkie polecenia. W pewnej chwili otrzymał wiadomość ze swojego banku, że jego karta bankomatowa została zablokowana, a z konta przelano 8 tysięcy złotych. Zaniepokojony, skorzystał z bankowej infolinii – wtedy zrozumiał, że stało się coś złego. Poprosił o zablokowanie swoich rachunków. Niestety, oszuści zdążyli wypłacić ponad 5,5 tysiąca złotych.

Sprawę bada teraz rycka policja. Jednocześnie przypomina wszystkim internautom, żeby ostrożnie zawierali transakcje finansowe. Warto uważać przede wszystkim na linki pochodzące z niepewnych źródeł – bo korzystając z nich, można otworzyć przed złodziejami swoje konto bankowe.

Źródło informacji: KPP w Rykach; źródło zdjęcia: baza Pixabay