Dotacje dla rodzin – tych pszczelich

      Możliwość komentowania Dotacje dla rodzin – tych pszczelich została wyłączona

Ruszył już tegoroczny nabór wniosków w sprawie świadczeń, które pomogą rolnikom z naszego regionu dobrze zaopiekować się maleńkimi, ale bardzo ważnymi i niezwykle pracowitymi zwierzętami.

Do końca maja o finansową pomoc mogą się starać pszczelarze. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyzna dotacje w wysokości 20 złotych, które pomogą przez rok dbać o tę pszczelą rodzinę, która szczęśliwie przetrwała zimę. Wnioski w tej sprawie mogą składać tylko pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. W razie potrzeby, można wystąpić o nadanie takiego numeru ewidencyjnego.

Formalności można załatwić elektronicznie (z pomocą platformy ePUAP), z pomocą poczty tradycyjnej. Oczywiście na wnioskodawców czekają także powiatowe biura Agencji – można wybrać się do nich osobiście albo w swoim imieniu wysłać pełnomocnika.

Wsparcie dla hodowców pszczół po raz pierwszy przyznano w ubiegłym roku. Plany Agencji są takie, by udzielać go po każdej zimie. Podczas obecnej edycji, Agencja zamierza przeznaczyć na rozwój pasiek 35 milionów złotych. Szczegółowe informacje na temat pomocy dla pszczelarzy znajdziesz TUTAJ.

Źródło informacji: ARiMR; źródło zdjęcia: baza Pixabay