Dotacje dla rodzin – tych pszczelich

      Możliwość komentowania Dotacje dla rodzin – tych pszczelich została wyłączona

Trwa tegoroczny nabór wniosków w sprawie świadczeń, które pomogą rolnikom z naszego regionu dobrze zaopiekować się maleńkimi, ale bardzo ważnymi i niezwykle pracowitymi zwierzętami.

Do końca maja o finansową pomoc mogą się starać pszczelarze. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyzna im jednorazowe dotacje, w wysokości 50 złotych. Te pieniądze pomogą przez rok dbać o jedną pszczelą rodzinę, która szczęśliwie przetrwała zimę. Wnioski w tej sprawie mogą składać tylko pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. W razie potrzeby, będąc pszczelarzem amatorem czy pasjonatem, można wystąpić o nadanie takiego numeru ewidencyjnego.

Formalności można załatwić elektronicznie (z pomocą platformy ePUAP) albo z pomocą poczty tradycyjnej. Oczywiście na wnioskodawców czekają także powiatowe biura Agencji – można wybrać się do nich osobiście albo w swoim imieniu wysłać pełnomocnika.

Wsparcie dla hodowców pszczół zostanie przyznane po raz trzeci. Dotychczas, do Agencji wpłynęło już ponad 25 tysięcy wniosków – a najwięcej pochodzi z Lubelszczyzny. Szczegółowe informacje na temat pomocy dla pszczelarzy znajdziesz TUTAJ.

Źródło informacji: ARiMR; źródło zdjęcia: baza Pixabay