Chodnik w Elżbiecie – będzie na pewno!

      Możliwość komentowania Chodnik w Elżbiecie – będzie na pewno! została wyłączona

Między Opolem Lubelskim i miejscowością Elżbieta Kolonia na razie nie ma chodnika – ale już niedługo ruszą tu takie prace.

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 824 powstanie nowy chodnik, a obok niego ścieżka rowerowa. Wczoraj (8 czerwca) podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Przy świetlicy wiejskiej w Elżbiecie spotkali się przedstawiciele samorządów, które inwestują w ten pomysł: wśród nich burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Do współpracy pozyskano też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, a do wykonania planów umówiono firmę STRABAG.

Bezpiecznej drogi dla pieszych i rowerzystów w tej części gminy domagali się od dłuższego czasu sami mieszkańcy – tych miejscowości, które leżą niedaleko drogi wojewódzkiej nr 824. Jak tłumaczy burmistrz, prace będą rozłożone na trzy etapy – pierwszy to zbudowanie 868 metrów ciągu pieszo-rowerowego, od Ronda Jana Pawła II do miejscowości Elżbieta Kolonia. Całkowity koszt tych prac przekracza milion złotych.

Do 2023 roku chodnik i ścieżka wydłużą się jeszcze, o blisko 2,3 kilometra, w kierunku Ożarowa.

Źródło zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim