Na Lubelszczyźnie brakuje krwi! Pomóż z Motosercem!

      Możliwość komentowania Na Lubelszczyźnie brakuje krwi! Pomóż z Motosercem! została wyłączona

„Motoserce” to ogólnopolska akcja oddawania krwi, organizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Klubów Motocyklowych.

To właśnie oni, w Puławach pod przewodnictwem klubu Brrave Knights MC Poland, przeprowadzą najbliższą zbiórkę. Liczy się szczera chęć działania. O szczegółach mówi Zbigniew Bartuzi, motocyklista zaangażowany w tę akcję:

 

Regionalne centra krwiodawstwa sygnalizują krytycznie niskie zapasy krwi. Apeluje także RCKiK w Lublinie: “Pilnie potrzebna krew! Stany magazynowe są na wyczerpaniu, a chorzy w szpitalach nadal czekają na pomoc. Nie zwlekaj, przyjdź już dziś i podziel się życiem!”

Na akcję Motoserca można przyjść w tę sobotę (12 czerwca), na plac Chopina w Puławach (rejestracja dawców w godz. 10.00-15.00). Niestety w tym roku nie będzie imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Przede wszystkim trzeba się skupić na poborze krwi.

Inna akcja krwiodawstwa w naszym regionie odbędzie się dzień wcześniej, w piątek (11 czerwca) w Poniatowej, przy Centrum Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki, przy ul. Fabrycznej 1. Tutaj rejestracja dawców potrwa między 8.30 a 12.30.