Co czeka w Muzeum Badań Polarnych w Puławach? Posłuchaj!

      Możliwość komentowania Co czeka w Muzeum Badań Polarnych w Puławach? Posłuchaj! została wyłączona

W minioną środę, 17 stycznia, nietypowa okazja mobilizowała do odwiedzania muzeów. A w naszym regionie nie brakuje miejsc, w których można podziwiać ciekawe eksponaty.

Museum Selfie Day to nowoczesna Inicjatywa, ale jednocześnie bardzo prosta. Polega na tym, że wybieramy muzeum, a w nim jakieś dzieło – i robimy sobie z nim selfie. W ten sposób promujemy także samo muzeum i pogłębiamy swoją wiedzę na różne tematy.

Nasza reporterka Yulija Zagrajuk odwiedziła Muzeum Badań Polarnych w Puławach. Między innymi po to, żeby zrobić selfie z reniferem (znajdziecie je TUTAJ), ale też żeby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym muzeum na mapie naszego regionu. Posłuchajmy:

 

Oprócz muzealnej wystawy stałej można zobaczyć też kilka wystaw czasowych. Teraz każdy z odwiedzających może podziwiać na przykład zdjęcia płatków śniegu pod mikroskopem. Jest też wystawa fotografii – “Barwy Arktyki”. Przekonacie się, że w Arktyce nie jest wyłącznie biało! Więcej ciekawostek – w kontynuacji rozmowy z dr Andrzejem Pawłowskim. Posłuchajmy:

 

Jeśli nie widzieliście jeszcze kości wieloryba albo jaj pingwina, podpowiadamy – że warto znaleźć czas na wizytę w puławskim muzeum. To także świetny pomysł na rodzinną wycieczkę!

Źródło zdjęcia głównego: Muzeum Badań Polarnych – Facebook; źródło zdjęć z galerii: Redakcja/YZ