Co i kiedy kupisz na targu w Dęblinie? Sprawdź!

      Możliwość komentowania Co i kiedy kupisz na targu w Dęblinie? Sprawdź! została wyłączona

Zakupy na targowisku – to dla wielu mieszkańców naszego regionu jeden z ulubionych sposobów zdobywania żywności czy innych potrzebnych rzeczy.

W marcu zagrożenie koronawirusem kazało z początku zamknąć wszystkie targowiska, ale dość szybko, bo już 1 kwietnia, do takich zakupów mogli wrócić mieszkańcy Dęblina. Teraz mamy dla nich kolejne dobre wieści – bo burmistrz Beata Siedlecka zezwoliła na to, żeby na miejskich targowiskach można było kupić nie tylko jedzenie.

Już w ten weekend, w piątek i w sobotę, na targowisku przy ulicy 15. Pułku Piechoty „Wilków” można było kupić wszelkiego rodzaju żywność, a poza nią także artykuły przemysłowe. Następna okazja do zrobienia takich zakupów na tym targowisku – już w najbliższe piątek i sobotę, a w środę zatętni życiem targowisko miejskie przy ulicy Niepodległości. Wszystkie zakupy targowe można robić w Dęblinie od godziny 6.00 do 13.00.

Sprzedawcy powinni pamiętać o rezerwowaniu miejsc na wyznaczonych placach, a wszyscy bez wyjątku muszą stosować się do zasad higieny, wyznaczonych przez sanepid. Koniecznie trzeba  mieć na sobie maseczkę ochronną i rękawiczki, a do innych nie należy podchodzić bliżej, niż na 1,5 metra.

Źródło zdjęcia: UM w Dęblinie