Wystawy tego muzeum znów czekają na odwiedziny!

      Możliwość komentowania Wystawy tego muzeum znów czekają na odwiedziny! została wyłączona

Przez ostatnie dwa miesiące, od połowy marca do tej pory, puławskie Muzeum Czartoryskich było zamknięte dla gości. Wszystkiemu był winien szerzący się koronawirus, który skutecznie skrępował między innymi działalność instytucji kulturalnych.

Jednak od początku maja muzea kolejne powoli przygotowywały się do ponownego przyjmowania zwiedzających – a pracowano między innymi nad tym, żeby wdrożyć nowe procedury, niezbędne podczas trwania epidemii.

Te wysiłki zwieńczono sukcesem także w Muzeum Czartoryskich w Puławach – już w tę minioną sobotę (16 maja) wnętrze muzeum znowu można było odwiedzić – i będzie można tam teraz zaglądać codziennie, między 9.00 a 16.00, na pewno do 31 maja.

Zwiedzanie zbiorów i pamiątek po rodzie Czartoryskich przebiega teraz według specjalnych reguł, które wyznaczono z troski o zdrowie pracowników i zwiedzających. Zasady, przygotowane zgodnie z wytycznymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakładają między innymi to, że w budynku może przebywać jednocześnie nie więcej niż 40 osób, a wszyscy muszą przestrzegać zasad higieny. Ostrożność trzeba zachować nie tylko podczas zwiedzania ekspozycji, ale też w trakcie płacenia za bilety – przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba, a płatności najlepiej dokonywać bezgotówkowo, lepiej zjawić się na miejscu z kartą płatniczą albo z telefonem.

Poniżej zamieszczamy czytelną infografikę, która przedstawia zasady obowiązujące w puławskim muzeum, w czasie pandemii.

Nie znaleziono galerii.

Źródło grafiki: Muzeum Czartoryskich w Puławach