Co przyniesie tegoroczna Noc Muzeów?

      Możliwość komentowania Co przyniesie tegoroczna Noc Muzeów? została wyłączona

W nadchodzącą sobotnią noc miłośnicy sztuki nie będą odpoczywać – nie pozwolą im na to atrakcje, jakie przygotowują na 13 maja różne placówki kulturalne w naszym regionie.

“Noc Muzeów” to powtarzająca się co roku okazja, żeby odwiedzić znane i lubiane instytucje kulturalne o nietypowej porze – i żeby wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach, przygotowanych z myślą o tych niecodziennych okolicznościach.

Czego mogą spodziewać się ci, którzy w sobotni wieczór wybiorą się do Muzeum Czartoryskich w Puławach? Mówi Dominika Rodzoch-Młodkowska:

 

W Dęblinie, jak zawsze, będzie można pomarzyć o szybowaniu pod nocnym niebem – bo właśnie do tego sprowokują maszyny, które można zobaczyć w Muzeum Sił Powietrznych. O szczegółach mówi Jakub Mitek:

 

Sporo przygód czeka na tych, którzy postanowią odpowiedzieć na zaproszenia, jakie wysuwa Muzeum Nadwiślańskie – ponieważ nocne atrakcje pojawią się na obu brzegach Wisły.

W każdym miejscu na uważnych obserwatorów będą czekały poszczególne zbiory eksponatów, a na słuchaczy – nocne wykłady specjalistów. Ale przewidziano też specjalne atrakcje. Zamek w Janowcu otuli nie tylko nocny mrok, ale też muzyka poważna płynąca z instrumentów, na których zagrają zdolni młodzi muzycy, tworzący zespół kameralny “Cuore Piano Trio”. W Muzeum Sztuki Złotniczej będzie można spróbować własnych sił w tworzeniu srebrnej biżuterii – pod okiem złotników. A co szykuje Oddział Przyrodniczy? Mówi Joanna Szkuat:

 

W ten weekend Noc Muzeów zawita również do Muzeum Badań Polarnych w Puławach, Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie, Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie czy Muzeum Regionalne w Zwoleniu. 

Źródło zdjęcia: UM w Puławach