Kładka nad puławską ulicą Głęboką przechodzi remont!

      Możliwość komentowania Kładka nad puławską ulicą Głęboką przechodzi remont! została wyłączona

To miejsce doskonale znają zarówno mieszkańcy Puław, jak też turyści, którzy odwiedzają zabytki z czasów książąt Czartoryskich. Kładka “nad głęboką drogą” służy wszystkim od wielu lat – i potrzebuje modernizacji.

W Puławach ruszył remont kładki nad ulicą Głęboką. Gdy wszystkie prace dobiegną końca, mieszkańcy miasta i jego goście będą mieli do dyspozycji odnowione, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne przejście między Domkiem Greckim a główną częścią zespołu pałacowo-parkowego.

Od dziś (15 maja) remont oznacza również pewne utrudnienia dla kierowców, ponieważ wprowadzono czasową organizację ruchu. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zablokowano jeden pas jezdni, prowadzący w kierunku ulicy Zielonej – i ruch drogowy odbywa się wahadłowo.

Piesi nie będą mogli korzystać z puławskiej kładki prawdopodobnie do drugiej połowy lipca – to przewidywany termin zakończenia remontu. Przypomnijmy, że w planach jest między innymi wymiana nawierzchni obiektu, ale też odnowienie betonowych gzymsów oraz balustrad z charakterystycznym detalem, znanym z puławskiego herbu. Kamienny mur pod kładką zostanie oczyszczony, w pobliżu zostaną też urządzone nowe trawniki.

Źródło informacji: UM w Puławach; źródło zdjęcia: ZDM w Puławach