Jak zmieniła się droga biegnąca przez Paprotnię?

      Możliwość komentowania Jak zmieniła się droga biegnąca przez Paprotnię? została wyłączona

Zmotoryzowani mieszkańcy naszego regionu albo odwiedzający nasze powiaty goście, mogą już wygodniej wyjechać z Lubelszczyzny i wjechać na Mazowsze – albo odwrotnie.

W miniony poniedziałek (3 lipca) uroczyście otwarto wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1400L, który biegnie przez miejscowość Paprotnia w ryckiej gminie Stężyca. To trasa, która prowadzi z naszego regionu do powiatu garwolińskiego i gminy Maciejowice.

Po latach eksploatacji ta trasa potrzebowała gruntownego remontu i wzmocnienia konstrukcji. Odcinek liczący prawie 3800 metrów zaprojektowano na nowo – po modernizacji jezdnia jest szersza i bez zbędnych załamań. Dzięki tej samej inwestycji w Paprotni pojawiła się także nowa zatoka autobusowa, zbudowano nowe chodniki i przebudowano 90 lokalnych zjazdów z drogi powiatowej.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało blisko 7,4 miliona złotych, ale niemal połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – w kwocie niemal 3,4 miliona. Pozostałymi należnościami władze powiatu i gminy podzieliły się po połowie.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach