Puławscy rowerzyści ponownie w krajowej czołówce!

      Możliwość komentowania Puławscy rowerzyści ponownie w krajowej czołówce! została wyłączona

W tegorocznej walce o puchar Rowerowej Stolicy Polski Puławy obroniły swój zeszłoroczny wynik, czyli drugie miejsce na ogólnopolskim podium.

Ten wyczyn to efekt ciężkiej pracy, jaką w ciągu minionego miesiąca wykonało ponad 2 tysiące uczestników (nie tylko z miasta, ale i z całego regionu). Ci, którzy kręcili dla Puław, przejechali łącznie ponad 570 tysięcy kilometrów – co aplikacja Aktywne Miasta przeliczyła na prawie 13 tysięcy punktów. Tym sposobem w kategorii Open Puławy zajęły drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem. Triumfowała Biała Podlaska, a Królewskie Gniezno wywalczyło sobie trzecie miejsce.

Jest jednak kategoria, w której Puławy były najlepsze – wśród miast liczących do 50 tysięcy mieszkańców uplasowały się na pierwszym miejscu, wygrywając symboliczny puchar. Wczoraj symboliczna statuetka trafiła w ręce puławskiej delegacji, która wybrała się do Bydgoszczy na ogłoszenie wyników.

Każdy, kto chciałby zobaczyć puchar wywalczony przez rowerzystów z naszego regionu, będzie mógł to zrobić w nadchodzącą sobotę (8 lipca) – trofeum zostanie zaprezentowane podczas weekendowej potańcówki na Placu Chopina. Zainteresowani powinni zjawić się tam na godzinę 19.00. Dodajmy, że oficjalne podsumowanie puławskiej akcji i wręczenie nagród najbardziej wytrwałym rowerzystom, odbędzie się już po wakacjach.

Źródło informacji: UM w Puławach