Co się zmieni w szpitalu powiatowym w Rykach?

      Możliwość komentowania Co się zmieni w szpitalu powiatowym w Rykach? została wyłączona

Czas na kolejne remonty: budynek B, w którym znajduje się izba przyjęć, czeka na termomodernizację, natomiast teren otaczający gmachy A i B – na przebudowę odwodnienia. W minioną środę (19 stycznia) w ryckim starostwie podpisano już umowę.

Takie plany snuto już od wielu miesięcy – stały się realne, gdy zdobyto dla nich zewnętrzne dofinansowanie. Wykonawcę wyłonił przetarg ogłoszony minionej jesieni. Firma z Ciecierzyna ociepli ściany szpitalnego budynku izby przyjęć. Wymieni tam instalację grzewczą i oświetlenie, a także zamontuje instalację fotowoltaiczną, która pozwoli gmachowi korzystać z zielonej energii. Wykonawca zajmie się też skonstruowaniem nowej kanalizacji deszczowej, która zadba o bezpieczeństwo budynków oraz komfort przechodniów i kierowców.

Szacowany koszt remontu to ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych – jednak po takie środki nie trzeba sięgać do szpitalnej kasy ani powiatowego budżetu. Wiosną okazało się, że koszty tych niezbędnych prac pokryją dotacje z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy, że z tego samego źródła będą pochodziły środki potrzebne do modernizacji oddziału chirurgicznego.

Szpital powiatowy w Rykach odzyska swoją chirurgię