“Co W Regionie”: Paweł Maj – Co zmieniło się w Puławach w 2023 roku?

      Możliwość komentowania “Co W Regionie”: Paweł Maj – Co zmieniło się w Puławach w 2023 roku? została wyłączona

Ostatnie tygodnie kończącego się roku sprzyjają podsumowaniom czynionym przez włodarzy miast. Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj podsumował kolejne miesiące swej działalności przez pryzmat zrealizowanych inwestycji i wydarzeń, które miały miejsce w 2023.

Wśród wielu działań inwestycyjnych, zrealizowanych w Puławach należy wymienić: przeniesienie Targowiska Miejskiego na ulicę Dęblińską, remont wielopoziomowego parkingu na Marinie, wybudowanie nowej drogi do Hospicjum czy wiele prac modernizacyjnych związanych z instalacją oświetleniową w mieście. Jednak nie tylko inwestycje budowlane zwracają uwagę, ale również wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych: zarówno dorosłych, jak też dzieci i młodzieży.

 

Miasto rozwija się nie tylko pod względem realizowanych inwestycji, ale również sportowo i kulturalnie. Dużą aprobatę mieszkańców zyskały miejskie potańcówki. Z kolei cykliści wywalczyli dla Puław zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Odbywały się też inne sportowe wydarzenia jak np. obchody 100-lecia istnienia Klubu Wisła Puławy. Mieszkańcy na pewno zauważyli też inne znaczące zmiany, jak choćby usprawnienie ruchu podczas złych warunków atmosferycznych na jezdni w okolicach wiaduktu przy Alei Partyzantów.

 

Miasto rozwiązało też wiele spraw związanych z zadłużeniem. Wdrożony został program odpracowania zadłużenia dla mieszkańców bloków socjalnych i komunalnych. Podczas rozmowy nie zabrakło też prognostyk i planów na przyszłość, wśród których znajdują się takie działania jak: remont i modernizacja hali sportowej przy Al. Partyzantów czy rozbudowanie oferty rekreacyjnej służącej zarówno mieszkańcom jak i turystom. Prezydent podkreślił, że dba o rozwiązanie proekologiczne oraz zrównoważony rozwój miasta, służący różnym potrzebom puławian.

Zdjęcie: Redakcja/JC